Ręczna czy elektryczna? Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

wyciskarka-do-limonek-reczna

Możliwość samodzielnego wyciskania soków cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nic dziwnego, w końcu dzięki temu ma się pewność, że w pitym soku nie ma żadnych niepożądanych substancji i dodatków. Jak się jednak okazuje, pomimo dużej popularności takiego sposobu pozyskiwania soku, nadal niewiele osób jest w stanie powiedzieć, czy lepsza będzie wyciskarka do owoców ręczna, czy też elektryczna?

Elektryczna wyciskarka

Model elektryczny, czy też jak wiele osób mówi, automatyczny, to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, które chcą posiadać możliwie jak najprostsze w obsłudze urządzenie. Dzięki zamontowanemu silnikowi wystarcz tylko wcisnąć jeden guzik, aby po kilku chwilach otrzymać świeżo wyciśnięty sok.
Niestety na tym kończą się zalety tego rozwiązania, ponieważ model automatyczny posiada naprawdę poważne wady. Mowa tu jest przede wszystkim o jego niezwykle wysokiej cenie, lecz również głośnej pracy, czy też faktowi, że jest to sprzęt jedynie stacjonarny, a jego przenoszenie bywa problematyczne.

Wyciskarka do soków ręczna

Znacznie lepszą propozycją dla wielu osób wydaje się wyciskarka do cytrusów ręczna. W jej przypadku zamiast silnika elektrycznego zasilanego prądem ma się do czynienia z korbką, która porusza się przy pomocy siły własnych mięśni. Sprawia to, że sprzęt ten jest po pierwsze o wiele tańszy, a tym samym przystępniejszy dla szerszego grona odbiorców. Co więcej, jego działanie jest nieco cichsze, a także samo urządzenie jest o wiele lżejsze i nie potrzebuje podłączenia do sieci. Sprawia to, że bez większego problemu można go używać również poza domem.
Oczywiście wadą takiego modelu wyciskarki jest to, że wymaga ona użycia dość sporo siły, aby wycisnąć świeży sok. Co więcej, proces ten trwa nieco dłużej, niż w przypadku modelu automatycznego. Mimo to wydaje się to jednak być znacznie lepszą propozycją.

Comments are closed.