Na co zwrócić uwagę podczas zakupu patelni do naleśników?

specjalna patelnia do naleśników

Naleśniki to ulubiona potrawa nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Niestety smażenie ich na zwykłej patelni jest bardzo trudne, ponieważ takie naleśniki mają zwykle nieodpowiednią grubość, dlatego też warto zaopatrzyć się w specjalną patelnię przeznaczoną do smażenia naleśników. Czym jednak powinna charakteryzować się taka patelnia?

Jaką patelnię  wybrać?

Patelnia do naleśników powinna być dobrana przede wszystkim do indywidualnych potrzeb, a także ilości naleśników, jaką chciałoby się usmażyć. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór takich patelni, jednak na jaką warto się zdecydować?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

W przypadku zakupu takiej patelni należy w szczególności zwrócić uwagę na jej wielkość oraz powłokę, z jakiej została wykonana. Duża patelnia sprawdza się idealnie w sytuacji, gdy chce się przygotować ciasto na krokiety lub tort naleśnikowy. Z kolei mniejsza patelnia to wybór idealny w sytuacji, gdy chce się smażyć wyłącznie naleśniki, do których będzie podawany dżem, ser lub konfitura owocowa. Jeśli chodzi natomiast o powłokę, to obecnie patelnie produkuje się z takiej, do której ciasto nie przywiera, czyli zazwyczaj z teflonu.

Comments are closed.