Garnek, który musisz mieć w swojej kuchni

szybkowar Eclipse

Garnek to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Bez względu na fakt, czy jesteśmy wegetarianami, czy pełnoprawnymi mięsożercami- potrzebujemy go jak powietrza. Przez wiele lat dużym powodzeniem cieszyły się garnki emaliowane oraz stalowe. Ich chwała jednak przeminęła niczym wiatr.

Kto teraz nosi miano króla polskich garnków?

Szybkowar to szczelny garnek, którego zadaniem jest doprowadzenie do wzrostu ciśnienia oraz przyśpieszenia wrzenia zawartej w nim wody. Dzięki przebiegającym w jego wnętrzu procesom- potrawy przyrządzane są szybciej. Krótszy czas gotowania oraz lepsze rozłożenie efektu cieplnego sprawia, że dania są nie tylko szybciej przygotowane, ale również zdrowsze. Warzywa i owoce zachowują swój smak, a także cenne witaminy, które ulegają zazwyczaj inaktywacji podczas zwykłego gotowania.

szybkowar Eclipse

Szybkowar to narzędzie polecane szczególnie osobom pragnącym jeść zdrowo oraz szybko. Obiad składający się z warzyw i mięsa dzięki temu garnkowi przygotować można w kilkanaście minut. Coraz częściej szybkowar polecany jest również zmagającym się z nadwagą i otyłością. W szybkowarze użytkownik korzysta wyłącznie z wody (a nie tłuszczów w postaci np. margaryny i oleju), dlatego przyrządzone posiłki charakteryzują się obniżoną wartością kaloryczną.

Comments are closed.