Pomysł na wprowadzenie warzyw do dziecięcych posiłków

Wiele mam ma kłopot z namówieniem dzieci do jedzenia warzyw podczas posiłków. Często wynika to ze sposobu ich podawania oraz konsystencji. Trudno przekonać dziecko do czegoś, co mu nie smakuje. Warto jednak pomyśleć o tym, aby użyć obieraczki julienne – https://ostry-sklep.pl/obieraczki-julienne – podając warzywa w niecodzienny sposób.

Ciekawie podane warzywa na talerzu

Aby zachęcić dziecko do jedzenia warzyw, można pokroić je w paseczki za pomocą obieraczki używanej w technice julienne. Narzędzie takie pozwala uzyskać z warzyw cienkie paski, które mogą być zarówno dekoracją z talerza, jak i samodzielnym posiłkiem w formie makaronu. Można użyć do tego dowolnego warzywa, które łatwo przyprawić, jak również ugotować lub tylko sparzyć. Dodatkową zaletą może być kolor oraz ciekawa faktura.

Zabawa warzywami w kuchni

Aby przekonać dziecko do warzyw, można razem z nim tworzyć dekoracje na talerzu z potrawą za pomocą obieraczki julienne. W ten sposób dziecko przekona się do tego, aby jeść warzywa, ponieważ samo będzie uczestniczyło w przygotowywaniu posiłków. Stosując zabawę w kuchni łatwiej przekonać dziecko do spożywania również innych posiłków oraz do tego, aby bawiło się ono jedzeniem i próbowało różnych smaków.

Zmiana kolorów w zależności od sezonu

Dzieci lubią cały czas otrzymywać inne bodźce. Potrawy z warzyw, które przygotuje obieraczka julienne, będą bardzo kolorowe. Stosowanie różnych warzyw pozwala na stworzenie ciekawych kompozycji kolorystycznych z użyciem naturalnych składników dostępnych o określonej porze roku. Dzięki temu cały czas na talerzu będą inne produkty.

Comments are closed.