Pokal czy kufel – jakie naczynie do piwa wybrać?

kufle szklanki piwa

Co prawda wielu smakoszy twierdzi, że piwo najlepiej smakuje z butelki lub puszki, niemniej nie brakuje również wielbicieli picia tego trunku ze szklanych naczyń. Jakie wybrać szklanki do piwa?

Dlaczego warto podawać piwo w odpowiedniej szklance?

Warto wiedzieć o tym, że poszczególne gatunki piwa powinny być podawane w przeznaczonych do nich szklanych naczyniach. Dzięki temu można doskonale wyeksponować barwę, smak, aromat oraz klarowność tego złotego napoju.

Każdy prawdziwy miłośnik piwnego trunku powinien mieć w swoim domowym barku różnorodne szklanki pozwalające mu się rozkoszować prawdziwym smakiem poszczególnych gatunków tego napoju.

Jak warto wybrać szklankę do piwa?

Szklanki do piwa rodzaje są przeróżne.Podczas wyboru szkła do danego rodzaju piwa podstawowym kryterium powinien być jego kształt. Odpowiednio dobrany pozwala zawsze utrzymywać na powierzchni naczynia wyśmienitą, piwną pianę.

kieliszek piwa

Jak powszechnie wiadomo najpopularniejszymi naczyniami do picia piwa są kufle. Są one zazwyczaj solidne, trwałe oraz bardzo wygodne w użytkowaniu. Ich dużą zaletą jest wygodny uchwyt oraz grube szkło.
Dostępne na rynku kufle do piwa przybierają różnorodne kształty. Mogą być wysokie i podłużne czy też niższe w formie beczułki. Ich powierzchnia może być wytłaczana lub gładka.

Innym, bardzo często używanym rodzajem szkła do piwa są pokale, czyli okazałe szklanki na nóżce. Są one o wiele bardziej subtelne od tradycyjnych kufli, a ich kształt pozwala zawsze utrzymywać pianę, z której powoli uwalniają się aromaty.
Pokale to naczynia wykonane z cienkiego szkła, dzięki czemu barwa trunku jest dobrze widoczna. Te szklane naczynia idealnie pasują do pilznerów, ciemnych lagerów czy koźlaków. Warto posiadać te piękne szklanki na wyposażeniu swego barku.

Comments are closed.