Piec Rational – praktyczne urządzenie w kuchni

piec-konwekcyjno-parowy-elektryczny

Nowoczesne urządzenia bez wątpienia ułatwiają życie. Nie inaczej jest w przypadku pieca Rational, który wykorzystywany jest w branży gastronomicznej. Pozwala przygotować posiłki w szybszy i przyjemniejszy sposób niż przy pomocy standardowej kuchenki.

Jakie nowoczesne funkcje posiada piec Rational?

Wykorzystanie nowych rozwiązań technologicznych wpływa na łatwość obsługi pieca oraz możliwość korzystania z ciekawych funkcji. Na szczególne wyróżnienie zasługują tzw. inteligentne systemy, które są dostępne w zależności od ich modeli urządzeń. Do najnowszych należy m.in. funkcja iCookingSuite, która dostosowuje parametry gotowania potrawy według ustawień użytkownika. Innym system jest iProductionManager, który sprawdza się głównie w restauracjach. Zarządza on procesem produkcji potraw i sugeruje, kiedy jest pora na wyjęcie lub włożenie jedzenia do urządzenia. Oprócz powyższych funkcji istnieje także iCareSystem i iDensityControl, który dba o zachowanie odpowiedniego klimatu w komorze.

Gdzie tego typu urządzenia znajdują swoje zastosowanie?

Piec konwekcyjno parowy Rational (zobacz taki) przydaje się głównie w punktach gastronomicznych – zwłaszcza w obleganych przez klientów restauracjach. Korzystanie z urządzenia umożliwia szybsze i dokładniejsze przygotowywanie potraw, a także precyzyjne rozplanowanie kolejności ich przyrządzania. Piec Rational można również zamontować w kuchni gospodarstwa domowego i cieszyć się dobrą jakością dań.

Jak czyścić piec?

Wiele osób kojarzy czyszczenie urządzeń gastronomicznych z uciążliwą i długotrwałą pracą. W przypadku pieca konwekcyjno parowego Rational wszystkie te nieprzyjemne obowiązki wykonują nowoczesne technologie. Jest to możliwe dzięki funkcji iCareSystem, która dba o pielęgnację i czyszczenie pieca. Dostępnych jest dziewięć programów, które inteligentny system wybiera w zależności od stopnia zabrudzenia. Mycie pieca odbywa się więc niemal całkowicie bez użytkownika, który tylko włącza dany tryb i czeka na efekt. Nie jest konieczne także nadzorowanie mycia. Można więc w tym czasie zająć się innymi sprawami.

Comments are closed.