Jak zdrowo się odżywiać każdego dnia?

Bardzo wiele osób myśli, że zdrowe odżywianie jest trudne i bardzo kosztowne. Nic bardziej mylnego. Wystarczy stosować tylko kilka podstawowych zasad.

Zdrowo i sezonowo

Podstawą naszej codziennej diety powinny być owoce i warzywa. Najlepiej te sezonowe. Warto też postawić na pełnoziarniste produkty zbożowe. Na przykład na płatki owsiane czy ciemne pieczywo. Zawierają one sporo błonnika, a ten wpływa korzystnie na nasz układ trawienny. Pobudza jelita do zdecydowanie intensywniejszej pracy, a także pęcznieje w żołądku. Dzięki temu szybciej czujemy się nasyceni po posiłku.To szczególnie ważne dla osób, które chcą stracić zbędne kilogramy.

Na uwagę zasługuje też sposób przygotowania poszczególnych potraw. Zrezygnujmy ze smażenia w głębokim tłuszczu. Wybierzmy raczej pieczenie, czy gotowanie na parze. Ale czy to oznacza, że całkowicie musimy rezygnować ze smażonych potraw? Oczywiście, że nie. Wybierzmy tylko patelnię dobrej jakości.

Patelnia tefal titanium fusion 28 to sprzęt kuchenny najnowszej generacji. Będziemy mogli smażyć ulubione potrawy przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu.

Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy zmienić nasz sposób odżywania?

Wszystkie zmiany wprowadzajmy stopniowo i powoli. Dzięki temu nie zniechęcimy się zbyt szybko. A dobre nawyki zostaną z nami na długie lat. Warto też od czasu do czasu pozwolić sobie na małe odstępstwo od zdrowej diety. Mały kawałek czekolady czy ciasta nikomu nie zaszkodzi…

Comments are closed.