Jak ograniczyć kalorie i zachować smak? Ketchup bez cukru

Ketchup bez cukru jest idealny dla osób stosujących dietę niskocukrową lub próbujących kontrolować poziom cukru we krwi. Ketchup bezcukrowy może być również stosowany jako niskokaloryczna przyprawa do potraw, co pomaga w utracie wagi.

Ketchup bez cukru dla osób na diecie i dbających o wątrobę

KETCHUP-BEZ-DODATKU-CUKROW

ketchup bez cukru znajdziesz w ofercie Fitorsweet

Ketchup bez cukru to sos bez cukru na bazie słodzików i pomidorów. Brzmi to świetnie dla kogoś, kto stara się unikać cukru w swojej diecie, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, co producenci umieszczają w miejsce cukru. Zwykły ketchup zazwyczaj zawiera syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, która ma szkodliwy wpływ na wątrobę. W przypadku odmiany bezcukrowej w składzie znajduje się ocet destylowany, koncentrat pomidorowy, sól i przyprawy oraz mniej niż 2% cebuli w proszku, czosnku w proszku i naturalnych aromatów. Wszystko jest dosłodzone przez słodziki, takie jak stewia i erytrytol.

Ogranicz kalorie i zachowaj smak potraw

Ketchup bez cukru jest zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego ketchupu. Ma niższą liczbę kalorii, a także zawiera mniej cukru niż zwykły ketchup. Na przykład, łyżka stołowa zwykłego produktu zawiera 4 gramy cukru i 20 kalorii. Łyżka stołowa bez cukru zawiera mniej niż 1 gram cukru i 5 kalorii.

Ketchup bez cukru można kupić w wielu lokalnych sklepach spożywczych. Cena może się różnić w zależności od sklepu, ale zazwyczaj kosztuje około 8 – 15 zł za butelkę 500 ml.

Jedna butelka ketchupu bez cukru – zwanego również ketchupem low carb – zawiera 1 gram węglowodanów na łyżkę stołową, co czyni go popularnym wyborem dla osób dbających o wagę lub stosujących dietę low carb.

Comments are closed.