Gdzie wykorzystywać można kuchenki indukcyjne?

Nie da się gotować i przygotowywać smacznych potraw bez odpowiednich urządzeń. Jednym z nich jest kuchenka, na której nie tylko się gotuje, lecz także można podgrzać danie. Istnieje kilka rodzajów kuchenek: gazowe, elektryczne, a ostatnio największą popularnością cieszą się kuchenki indukcyjne. Dlaczego tak się dzieje?

Gdzie można wykorzystywać wolnostojące kuchenki indukcyjne?

Najczęściej wybierane są płyty indukcyjne z kilkoma palnikami, jednak dla małych rodzin lub osób samotnych polecane są szczególnie urządzenia wolnostojące, do których zalicza się pojedyncze kuchenki indukcyjne i podwójne kuchenki indukcyjne. Pierwsze z nich wyróżniają się jednym palnikiem, więc przeznaczone są głównie do przygotowywania najprostszych dań lub podgrzewania. Drugie natomiast, czyli podwójne kuchenki posiadają dwa palniki, więc istnieje możliwość przyrządzania bardziej skomplikowanych potraw.

Co ważne tego typu urządzenia mogą być wykorzystywane nie tylko w domu, lecz także w miejscach, w których wymagane jest szybkie przygotowywanie dań. Ze względu na swoją lekkość oraz mobilność, dzięki kuchence indukcyjnej istnieje możliwość gotowania w plenerze, np. na biwakach czy festynach.
Istotną kwestią jest fakt, że kuchenki indukcyjne posiadają wiele opcji, np. wybieranie temperatury i trybu gotowania, dzięki wciśnięciu jednego przycisku.

Małe kuchenka indukcyjna wybierana jest najczęściej ze względu na swoje niewielkie gabaryty, a także oszczędność energii oraz czasu gotowania, bowiem nagrzewa się bardzo szybko. Funkcja taka jak podgrzewanie jedynie naczynia do gotowania oraz automatyczne wykrywanie naczynia sprawiają, że trudniej jest rozgotować potrawę.

Comments are closed.