Czy chleb gruziński można przetrzymywać w chlebaku?

Gruzińskie płaskie chlebki są zazwyczaj wykonane z białej mąki, ale niektóre piekarnie oferują również wersję pełnoziarnistą. Chewy khachapuri – Jest to najbardziej znany i najpopularniejszy rodzaj gruzińskiego chleba. Jest podobny do pizzy, gdzie podstawą jest słodki, maślany chleb z serem.

Na wierzchu zazwyczaj znajdują się pomidory, cebula, świeże zioła i roztopiony ser. Chaczapuri ziołowe – Jest to ten sam chleb serowy, na którym za każdym razem znajduje się inna mieszanka ziół. Uważa się, że ma on właściwości lecznicze i jest dobry na serce, płuca i dolegliwości żołądkowe.

Chleb z orzechami włoskimi Ten rodzaj gruzińskiego chleba jest robiony z mąki pełnoziarnistej i jest przyozdobiony czarnymi orzechami włoskimi. Bulgur khachapuri – Jest to pełnoziarnisty chleb z dodatkiem puree lub duszonej czerwonej fasoli kidney. Jest to fantastyczny produkt do przetrzymywania go w tradycyjnym chlebaku https://nettrading.pl/chlebaki

Jak się robi khlebaki? I dlaczego jest tak wyjątkowe?

Khlebaki to fermentowany chleb z mąki pszennej, drożdży i wody. Jest fermentowany przez 24 godziny w temperaturze pokojowej i pozwala się mu fermentować przez kolejne 24 godziny w ciepłym, ciemnym miejscu. Podczas fermentacji do ciasta dodawane są drożdże, które nadają chlebowi charakterystyczny smak i aromatyczny zapach. Ciekawą opcją jest przetrzymywanie tego chleba w chlebaku, który doskonale utrzymuje temperaturę produktu.

Z tego powodu chleb nie zawiera cukru. Sfermentowane ciasto wyrabia się, przykrywa i pozostawia na 24 godziny. W tym czasie drożdże namnażają się i wytwarzają gazy, które powodują wzrost ciasta. Kiedy nadchodzi czas pieczenia chleba, drożdże giną pod wpływem ciepła, dzięki czemu jest on bezpieczny do spożycia.

Korzyści z przetrzymywania w praktycznym chlebaku

Ma dużo białka i jest bogaty w witaminy z grupy B, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy i utrzymać wysoki poziom energii. – Jest bogaty w minerały, takie jak mangan, które pomagają zapobiegać różnym chorobom, takim jak problemy z sercem, wysokie ciśnienie krwi i anemia.

Jest niskokaloryczny i ma wysoką zawartość błonnika, co zapobiega zaparciom i uchyłkom jelit.

Zawiera mnóstwo zdrowych bakterii i enzymów, które są dobre dla twojego układu pokarmowego. – Jest bogaty w minerały, takie jak wapń i żelazo, które wzmacniają kości i zęby.

Ma niską zawartość sodu, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi i zapobiega chorobom serca.

Comments are closed.